سه‌شنبه، مهر ۲۹، ۱۳۹۳

حق کار، حق دگر اندیشاننسرین ستوده از امروز سهشنبه بیست و نهم مهر ماه ۱۳۹۳مقابل کانون وکلای مرکز (ابتدای خیابان زاگرس در میدان آرژانتین ) در اعتراض به رای دادگاه انتظامی وکلا و محروم کردن دگراندیشان از "حق کار" تحصن نمود.  اما پيش از تحصن، او بيانيه زير را در اختيار رسانه‌های داخلی گذاشت
هموطنان و فعالان حقوق بشر
 
اینجانب، نسرین ستوده، وکیل دادگستری که توسط شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا به سه سال محرومیت از وکالت محکوم شده‌ام، از صبح روز سه شنبه مورخ ۲۹/۷/۱۳۹۳ در جلوی کانون وکلای دادگستری متحصن خواهم شد.
دلایل تحصن من به شرح زیر است :

۱
ـ سال‌هاست حکومت ایران، دگراندیشان را از حق حیات، تحصیل و کار محروم می‌کند.
من به این محرومیت‌ها معترض‌ام .

۲ـ وضعیت اسف‌بار کانون وکلا به نحوی است که اکنون عناصر تندروی داخل حکومت، تمامیت جامعهٔ وکالت را هدف گرفته‌اند و با تدوین لایحه جامع وکالت که بدون دخالت وکلاء مستقل تهیه و تدوین شده است، قصد دارند طومار کانون وکلا را برای همیشه در هم بپیچند.
من به این اقدامات معترض‌ام

۳ـ دادگاه‌ها حق انتخاب وکیل را از متهمان دگراندیش سلب کرده‌اند. روزگاری توصیه می‌کردند وکلاء حقوق بشری را انتخاب نکنید و‌گاه نام می‌بردند. اکنون نقض حقوق متهمان چندان آشکار است که ناگهان شخص نا‌شناسی در دادگاه حضور می‌یابد و قاضی به متهم اظهار می‌دارد: این شخص وکیل توست.
من به این نحوهٔ وکالت معترض‌ام .

۴ـ رای صادره از شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا مبنی بر محکومیت اینجانب به سه سال محرومیت از وکالت، تحت فشارهای وزارت اطلاعات و دادستانی صادر شده است.
من به این حکم معترض‌ام .

من از خانهٔ خودم به دادگاه انتظامی قضات اعتراض نمی‌دهم. بلکه برای اعلام اعتراض به سوء مدیریت کانون و قضات غیر مستقل و محرومیت از کار و نادیده گرفتن حق دگراندیشان در انتخاب وکیل و تلاش برای محو کامل استقلال کانون وکلا از ساعت ۹ صبح روز سه شنبه مورخ ۲۹/۷/۱۳۹۳ در جلوی کانون وکلاء دادگستری مرکز تحصن خواهم کرد

به امید استقلال دستگاه قضا و وکالت
نسرین ستوده
 

هیچ نظری موجود نیست: